• W dekanacie

Aktualizacja: 2024.03.30.

Kółko Różańcowe Kapłanów

Matka Boża

Wzywam was, byście wszystkich zachęcali do odmawiania różańca. Różańcem pokonacie wszelkie zło, jakim szatan ma teraz zamiar prześladować Kościół katolicki. Wszyscy księża odmawiajcie różaniec! Poświęćcie czas na modlitwę różańcową.”

(Medjugorje, 25.06.1985)

Różaniec Kapłanów. Podczas tworzenia w parafii Kółek Różańcowych Rodzin pojawiło się wewnętrzne natchnienie do zorganizowania Kółka Różańcowego kapłanów z dekanatu, a którym będziemy modlić się wzajemnie za siebie, za nasze parafie oraz w innych intencjach. Będzie to piękne uzupełnienie kapłańskiej Liturgii Godzin.

Wstępnie w grafiku modlitwy różańcowej umieściłem wszystkich kapłanów z dekanatu opolskiego.

Z czasem grafik będzie aktualizowany.

Bieżąca strona podpięta jest do witryny parafialnej. Żeby ją otworzyć trzeba posłużyć się tym adresem: https://www.prawno.diecezja.lublin.pl/ks.html. Potem można ten link zapisać w przeglądarce. Od 15 maja 2022 r. na stronę można też wejść z głównej strony witryny parafialnej - tytuł: "Różaniec. Różaniec kapłanów".

Do Różańca można dołączyć intencje papieskie (są dołączone do grafika oraz znajdziesz je w zakładce Intencje). W ten sposób włączymy się w modlitwę całego Kościoła i duchowo wspomożemy Ojca Świętego w jego apostolskiej misji.

KRK św. Józefa powstało w marcu 2022 r. Należą do niego kapłani dekanatu Opole Lubelskie.

Odtwarzanie plików. Pliki "pdf" z bieżącej strony można wyświetlić w przeglądarce internetowej (polecam Firefox) w formacie "pdf". Można także skopiować pliki "pdf" na telefon lub tablet z systemem Android. Jeżeli nie będziemy mogli wyświetlić pliku, trzeba pobrać w Sklepie Play i zainstalować odpowiedni program do czytania "pdf", najlepiej taki który będzie obsługiwał Zakładki (w zależności od programu zamiast napisu "Zakładki" może być inne polskie tłumaczenie, np.: Treść, Zawartość, Spis treści, Nagłówki, Konspekt dokumentu, …). Polecam program ReadEra. Na Windowsa polecam "https://www.pdf-xchange.com/product/pdf-xchange-editor", wersja "Editor Portable Version" (w darmowej wersji jest 70% funkcji w pełni działających).

Z odtwarzaniem plików "jpg" na urządzeniach z systemem Android nie będzie problemów. Pliki "pdf" i "jpg" z bieżącej strony warto skopiować na swój telefon, tablet, laptopa czy komputer stacjonarny, aby mieć zawsze do nich dostęp.

Za pomocą telefonu lub tabletu można bezprzewodowo podłączyć się z telewizorem i już na dużym ekranie wyświetlać pobrane pliki.

ks. Wiesław Podlodowski

Rozważania różańcowe

Tajemnice Różańca Świętego

Radosne Światła Bolesne Chwalebne

W bieżącej zakładce rozważania różańcowe są zapisane w plikach „pdf”. Możemy je otworzyć w aktualnie używanej przeglądarce, a także pobrać na inne urządzenia (np. telefon, tablet). Zawarta w plikach treść rozważań jak i większość prezentowanych obrazów znajdują się na bieżącej witrynie Różańca w zakładce Tajemnice. Wszystkich zachęcam do korzystania z tej zakładki.

Modlitewnik

Aktualizacja: 2023.04.08.

"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka, jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca." (Jan Paweł II).