• Kronika

Kronika parafialna 2021

2021, 28 luty.

Również tegoroczne rekolekcje wielkopostne z powodu epidemii będą wyglądały tak jak w Adwencie. W kościele parafialnym rozpoczną się 5 marca Drogą Krzyżową, o godz. 16.30. Wszyscy wierni, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach w kościele parafialnym, niech uczynią to przez media.

Wiosenna zbiórka na utrzymanie cmentarza i na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ze względu na trwającą epidemię w tym roku nie będzie tradycyjnej zbiórki. Podobnie jak w Adwencie, ofiary będzie można złożyć do przygotowanej skrzynki w kopertach.

Ze spowiedzi w czasie Wielkiego Postu będzie można skorzystać w każdy dzień w ciągu całego Wielkiego Postu przed lub po Mszy św.

2021, 28 marca.

Epidemia. Od soboty, 27 marca 2021 r. wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązywać będą do 9 kwietnia br., czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.

Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego obowiązuje nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2.

W oparciu o powyższe rozporządzenie, do dnia 9 kwietnia może przebywać w Prawnie w kościele 8 osób + 1 w kruchcie oraz osoby sprawujące kult religijny. Pozostali wierni uczestniczą w liturgii poza murami świątyni, pamiętając o zachowaniu ścisłych norm sanitarnych. Na ten czas będzie uruchomione zewnętrzne nagłośnienie. Komunię Świętą przyniesie kapłan; przyjmujemy Ją na chodniku wokół kościoła (pamiętajmy o zachowaniu odległości).

2021, 9 maja.

Dzisiaj o godz. 11.00 Pierwsza Komunia Święta dzieci z naszej parafii. Rocznica I Komunii jest zawsze w pierwszą niedzielę po białym tygodniu.

2021, 13 czerwca.

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że z dniem 20 czerwca br. dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

2021, 18 lipca.

25 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny. W tym dniu obchodzimy Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

2021, 15 sierpnia.

Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mieszkańcom Pielgrzymki i Stasina dziękujemy za przygotowanie tegorocznych Dożynek Parafialnych.

2021, 25 września.

Dzisiaj o godz. 11.00 w Archikatedrze nastąpiło uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.

2021, 10 października.

Epidemia koronawirusa powraca w naszej Ojczyźnie.

2021, 7 listopada.

W listopadzie pamiętamy w modlitwie o duszach cierpiących w czyśćcu. W naszej świątyni do 8 listopada modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach: różaniec, Msza św. i procesja na cmentarz, aby zyskać odpust zupełny za zmarłych. W tym roku, ze względu na trwającą epidemię, przez cały listopad możemy zdobywać odpusty zupełne dla zmarłych.

2021, 26 grudnia.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo wiernych, i w tym roku w naszej parafii nie będzie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą w formie znanej z lat wcześniejszych. Dzisiaj, w Uroczystość Świętej Rodziny ks. proboszcz na zakończenie Mszy św. odmówi modlitwę poświęcenia rodzin i domów oraz udzieli błogosławieństwa kolędowego wszystkim wiernym, którzy pragną je otrzymać.