• Statystyka
  • Cmentarz
  • Zmarli

Statystyka.

Liczba mieszkańców (dane ze stycznia: rok/liczba mieszkańców).

2018/80 | 2014/86 | 2011/98.

Wielkie dziękuję dla Justyny za piękną pracę na rzecz mieszkańców Miłoszówki na stanowisku sołtysa. Dziękuję!!! (ks. proboszcz)

• image

Droga Krzyżowa. Wielki Post 2024.

• image

8 marca 2024. Dzisiaj po raz pierwszy została odprawiona plenerowa Droga Krzyżowa na Miłoszówce. Aktywnie uczestniczyli w niej wierni z tej i okolicznych miejscowości. Po wspólnym śpiewie wprowadzającym w tajemnicę danej stacji rozważania i modlitwę prowadził ks. proboszcz. Obrazy do stacji zostały wykonane w ubiegłym roku i przedstawiają stacje z naszego kościoła. Krzyż procesyjny, którego historia sięga około 140 lat, towarzyszył nam w rozważaniu męki Pańskiej.

Cmentarz w Miłoszówce

Od 1851 roku do ok. 1914 roku Miłoszówkę zamieszkiwała głownie ludność wyznania ewangelicko-augsburskiego, która należała do parafii lubelskiej wchodzącej w skład superintendentury warszawskiej. Była tam również ludność niemiecka wyznania katolickiego zamieszkująca wieś już w drugiej połowie XIX w. Należała do parafii Prawno. Więcej...

Mieszkańcy Miłoszówki. Odeszli do wieczności:

W związku z tym informacje o zmarłych zostały usunięte.

Modlitwa. Wszechmogący Boże, pokornie Cię błagamy, okaż miłosierdzie naszym zmarłym mieszkańcom Miłoszówki, których na tym świecie zaliczyłeś do Twojego ludu, i przyjmij ich do grona Twoich Świętych w królestwie pokoju i światła! Amen.