• Ogłoszenia: bieżące

  • wcześniejsze

13 Niedziela Zwykła – 01.07.2018

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

2. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwsze dni miesiąca:
Pierwszy czwartek – Msza św. o godz. 18.30, a potem Godzina Święta, którą poprowadzi Legion Maryi.
Pierwszy piątek – spowiedź od godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00.
Pierwsza sobota – spowiedź od godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00, a potem nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Informacje o nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca znajdzesz na tej stronie: zakładka Serce.

5. Wiernym z Miłoszówki dziękujemy za kwiaty do kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o kwiaty do naszej świątyni wiernych z Mariampola. Potem w będzie Prawno.

6. Jak co roku nasi radni przeprowadzą letnią zbiórkę na kościół.

7. Intencje mszalne. Prasa katolicka. Pięć przykazań kościelnych.

8. W modlitwie za zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu ks. kan. Zbigniewa Borowskiego, proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach, zmarłego w ubiegłą niedzielę oraz Teresę Mianowaną z Mazanowa, zmarłą w miniony poniedziałek. Modlimy się także za Ignacego Furmanka i Teresę Łyjak w ich I rocznicę śmierci oraz za wszystkich zmarłych parafian, których rocznicę śmierci obchodzimy w lipcu, a którzy jeszcze w czyśćcu odbywają pokutę za swoje grzechy.

Pięć przykazań kościelnych

1. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.

2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.

3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.

4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału
w zabawach.

5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

12 Niedziela Zwykła – 24.06.2018

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, "największego spośród narodzonych z niewiasty", może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie kółek różańcowych i zmiana tajemnic.

3. W najbliższy piątek będziemy przeżywać uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej – "świętopietrze". Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

5. Wiernym ze Stasina dziękujemy za kwiaty do kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o kwiaty do naszej świątyni wiernych Miłoszówki. Potem w będzie Mariampol.

6. Intencje mszalne. Prasa katolicka. Pięć przykazań kościelnych.

7. W modlitwie za zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu Krzysztofa Kasperka w jego I rocznicę śmierci oraz wszystkich zmarłych parafian, których rocznicę śmierci obchodzimy w czerwcu, a którzy jeszcze w czyśćcu odbywają pokutę za swoje grzechy.

 

 

11 Niedziela Zwykła – 17.06.2018

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. Mieszkańcom z Pielgrzymki dziękujemy za kwiaty do dekoracji kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o kwiaty do naszej świątyni wiernych ze Stasina. Potem będzie Miłoszówka.

5. Dyrektor Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w niedzielę, 24 czerwca w Końskowoli. (szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem).

6. Zapowiedzi przedślubne.
Kocznur Karol z parafii Przybysławice, Przemienienia Pańskiego i Wdowiak Marta z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

7. Intencje mszalne. Prasa katolicka. Pięć przykazań kościelnych.

8. W modlitwie za zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu Krzysztofa Kasperka w jego I rocznicę śmierci oraz wszystkich zmarłych parafian, których rocznicę śmierci obchodzimy w czerwcu, a którzy jeszcze w czyśćcu odbywają pokutę za swoje grzechy.

 

 

Cmentarz. Zanim zamówimy pomnik w firmie kamieniarskiej należy obowiązkowo zgłosić się w kancelarii parafialnej celem założenia lub uaktualnienia kartoteki grobu, wykupu placu na cmentarzu oraz omówienia regulaminu cmentarza dotyczącego wykonywanych prac przy grobie. W przygotowanym dokumencie wykupu placowego z Księgi Zamarłych są wypisani zmarli pochowani i wspominani w danym grobie (imię i nazwisko, data urodzenia i śmierci oraz przeżyte lata). Wbrew pozorom informacje o naszych bliskich są bardzo ważne. Ci, którzy pominęli kancelarię parafialną i rozpoczęli od firmy kamieniarskiej w wielu przypadkach nie ustrzegli się od błędów. Są na naszym cmentarzu pomniki, na których jest nawet po kilka błędów. Poprawienie tych błędów jest bardzo kosztowne, a pozostawienie ich stawia sponsorów pomnika w niekorzystnym świetle.