Uwielbiajmy Eucharystię we wpólnocie Kościoła

Eucharystia - wielka tajemnica naszej wiary.

Boże Ciało. Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba.

Przygotowanie do przyjęcia I Komunii Świętej.

Kronika. Boże Ciało w parafii: 2017

Kronika. I Komunia Święta: 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011

Cuda eucharystyczne: Meksyk

• Guadalajara

Cud eucharystyczny w Guadalajara – Meksyk

W środę 24 lipca 2013 r. w kościele pw. Maryi Matki Kościoła w Jardines de la Paz (Guadalajara, Meksyk) wydarzył się cud Eucharystyczny. O godz. 15.00 na konsekrowanej Hostii pojawiła się Krew.

Wcześniej, o godz. 12.00 proboszcz parafii, o. José Dolores Castellanos Gudi odmawiał swoje codzienne modlitwy klęcząc przed Najświętszym Sakramentem. W pewnym momencie zobaczył błysk i usłyszał głos, który polecił mu: "Zadzwoń w dzwony, aby wszyscy się zebrali. Wyleję błogosławieństwo na tych, którzy będą obecni oraz w ciągu całego dnia. Weź małe tabernakulum do prywatnej adoracji i postaw je na ołtarzu w kościele, a obok umieść monstrancję. Nie otwieraj tabernakulum aż do godziny trzeciej po południu, nie wcześniej. Wtedy uczynię cud Eucharystyczny. Cud który nastąpi, będzie nazwany "Cudem Eucharystii Wcielenia Miłości wraz z naszą Matką i Panią". Weźmiesz obraz o którym ci teraz mówię i ukażesz go."

Po czym "głos" powiedział mu by przekazał to "apostołom" (kapłanom), aby to służyło im w ich nawróceniu i by napełniło wszystkie dusze błogosławieństwem.

Proboszcz, słysząc głos, nie mógł powiedzieć ani słowa, jedynie odpowiedział: "Panie mój, jestem Twoim sługą, niech się stanie Twoja wola."

W kościele zebrali się wierni, którzy modlili się i adorowali Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a kiedy o godzinie trzeciej po południu o. José otworzył małe tabernakulum do prywatnej adoracji, zobaczył konsekrowane Hostie we krwi. Tak mówił o tym wydarzeniu: "Zrobiłem, jak mi nakazał głos, poprosiłem aby otworzyć drzwi świątyni, było około godziny 14:30, także nakazałem, by zabrzmiały dzwony jak było powiedziane. Przyniosłem małe prywatne tabernakulum, ten skromny drewniany przybytek, postawiłem na ołtarzu, jak również monstrancję jak było nakazane i około trzeciej po południu, ludzie zgromadzili się i modlili do Najświętszego Sakramentu. Wtedy zapytałem, czy minęła już trzecia po południu, a wszyscy odpowiedzieli mi, że tak. Podszedłem by otworzyć tabernakulum i Przenajświętsza Hostia konsekrowana przez Pana Naszego Jezusa Chrystusa, była skąpana we krwi."

Pośród pieśni, oklasków, łez, długich kolejek i telefonów komórkowych chcących uchwycić wygląd cudownej Hostii, tysiące wiernych katolików, a także niewierzących przybywało do kościoła, aby być świadkami tego boskiego wydarzenia.

Proboszcz parafii powiedział, że pragnieniem Pana Jezusa jest, by adorowano i czczono Jego Ciało i Krew, a także Matkę Bożą każdego 24 lipca.

Teraz badana jest autentyczność cudu eucharystycznego przez specjalną komisję powołaną przez archidiecezję. Wikariusz generalny archidiecezji ks. abp Ramiro Valdés Sánchez poinformował, że aktualnie gromadzone są świadectwa proboszcza i osób, które były obecne w momencie cudu. Zaś zespół ekspertów, m.in. lekarzy, chemików, biologów, prowadzi szczegółowe badania próbek konsekrowanych Hostii. Arcybiskup miejsca ks. kard. José Francisco Roblem Ortega na czas badania zakazał publicznego okazywania cudownej Hostii. Przechowywana jest Ona w bezpiecznym miejscu w tabernakulum.