Królowo Polski, prowadź nas poprzez poddaną Ci ziemię polską do bram Ojczyzny Niebieskiej!

Parafia Rzymskokatolicka św. Anny. Prawno 23; 24-340 Józefów nad Wisłą; tel. 81-828-65-05; e-mail: prawno@diecezja.lublin.pl

Jesteśmy Koroną Maryi

Powyższe zdjęcie przedstawia fragment mozaiki "Selfie dla Maryi" wykonanej z nadesłanych zdjęć pielgrzymów, którzy przez Internet nadsyłali swoje zdjęcia rodzinne, czy indywidualne i duchowe dary – w sumie wpłynęło ich 14 tys. Ze zdjęć nadesłanych drogą elektroniczną powstała Mozaika Obrazu Matki Bożej. Wymiary Mozaiki to 5,65 m. wysokości, a szerokości 4,20 m. Została umieszczona na murach bastionu Potockich od strony Błoń Jasnogórskich. Jest to dar dla Matki Bożej w roku Jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu.

Celem inicjatyw duszpasterskich Jubileuszu 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej było zaproszenie Polaków (i nie tylko), abyśmy z dnia na dzień przez staranie o nawrócenie stawali się Żywą Koroną Maryi. Paulini zapraszali do składania Maryi duchowych darów. Poprzez Inicjatywę „Żywa Korona Maryi” na Jasną Górę do dziś wpłynęło 20 259 zdjęć rodzinnych, indywidualnych, szkolnych, wspólnotowych. Za każdym z tych zdjęć kryje się konkretny duchowy dar dla Maryi.

Internetowa wersja mozaiki "Selfie dla Maryi" zobacz... | Strona główna mozaiki "Żywa Korona Maryi" zobacz... | Strona parafialna: MB Częstochowska

Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi:

Matko Zbawiciela, na nowo poświęcam się Twojemu Niepokalanemu Sercu. Poświęcam Ci moją wolę, rozum i uczucia, wszystkie myśli, słowa i uczynki, moje ciało i duszę. Całe życie moje składam w Twoje Serce. Rozporządzaj mną według Swojej świętej woli. Bądź Mistrzynią mego życia i gwiazdą przewodnią na drodze do zbawienia.

Niech w promieniach Twego Niepokalanego Serca kwitnie we mnie wiara, nadzieja i miłość, albowiem chcę odtąd być Twoim prawdziwym apostołem. Chcę dla Ciebie walczyć ze złem i wydzierać dusze z przepaści grzechu. Chcę walczyć na chwałę Twojego Serca, aby Je znano, kochano i służono Mu.

Moją modlitwę, Komunię świętą, moje prace, trudy i cierpienia składam przed tron Twego Syna jako zadośćuczynienie za wszystkie grzechy i zniewagi, które ranią Twoje Serce Niepokalane.

Przyjmij, o dobra Matko, tę moją ofiarę z siebie samego i wyjednaj mi łaskę pozostania wiernym aż do śmierci, bym mógł przez całą wieczność wysławiać miłosierdzie Serca Twego.

O Maryjo, króluj zawsze w sercu moim i prowadź mnie do Twego Syna. Amen.

Objawienia Mati Bożej w Fatimie... | Najświętszej Maryi Panny Królowej...

W 1917 roku w Fatimie objawiła się Matka Boża... Zobacz więcej...

Dożynki 2017. Prawno (27 sierpnia) i Chruślina (3 września). Więcej...

Kronika. Rok 2017. Więcej...

Matka Boża Częstochowska, Królowa Polski. Więcej...

Święta Anna patronka naszej parafii. Więcej...

Lubelska Piesza Pielgrzymka 2017. W szkole MB Fatimskiej. Pielgrzymka...

Objawienia w Fatime: Historia objawień. Dzieci fatimskie. Tajemnice fatimskie. Niepokalane Serce Maryi i Pierwsze Soboty Miesiąca. Modlitwy fatimskie. Cud słońca. Peregrynacja Pani Fatimskiej. Więcej...

Boże Ciało. Eucharystia - wielka tajemnica naszej wiary... Więcej...

Miłosierdzie Boże. Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. (św. Jan Paweł II) Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.

Różaniec. Piętnaście obietnic za odmawianie Różańca. Więcej...

Ojczyzna. Artykuł: Chrzest Polski. Więcej...

Modlitwa jest jedną z najpotężniejszych sił historii. Więcej...

Pomoc zmarłym. Modlitwa za zmarłych jest naszym obowiązkiem. Więcej...

Chrzest. Chcemy ochrzcić dziecko. Więcej...

 
 
25 marca 2011. W tym dniu rozpoczęła swoją działalność duszpasterską strona internetowa parafii św. Anny w Prawnie.