• Ogłoszenia: bieżące

• wcześniejsze

04 Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają główne spotkania formacyjne w niedziele i rozpoczynają się Mszą św. godz. 11.00.

5. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Lubelskie Seminarium Duchowne.

6. Intencje mszalne. Prasa katolicka. Pięć przykazań kościelnych.

7. W modlitwie za zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu Stanisławę Saja, której I rocznicę śmierci obchodzimy w kwietniu oraz wszystkich wiernych zmarłych, którzy odchodzili z tego świata z nadzieją zmartwychwstania.

Pięć przykazań kościelnych

1. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.

2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.

3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.

4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału
w zabawach.

5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

03 Niedziela Wielkanocna – 15.04.2018

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego w księgach Starego i Nowego Testamentu.

3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. Intencje mszalne. Prasa katolicka. Pięć przykazań kościelnych.

6. W modlitwie za zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu Stanisławę Saja, której I rocznicę śmierci obchodzimy w kwietniu oraz wszystkich wiernych zmarłych, którzy odchodzili z tego świata z nadzieją zmartwychwstania.

02 Niedziela Wielkanocna – 08.04.2018

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. Dziś również obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas, które rozpoczyna w Kościele w Polsce 74. Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na "Fundusz Caritas". Już teraz dziękujemy za zebrane ofiary, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

4. Spotkania duszpasterskie - dzisiaj. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. - godz. 11.00.

5. Intencje mszalne. Prasa katolicka. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Cmentarz. Zanim zamówimy pomnik w firmie kamieniarskiej należy obowiązkowo zgłosić się w kancelarii parafialnej celem założenia lub uaktualnienia kartoteki grobu, wykupu placu na cmentarzu oraz omówienia regulaminu cmentarza dotyczącego wykonywanych prac przy grobie. W przygotowanym dokumencie wykupu placowego z Księgi Zamarłych są wypisani zmarli pochowani i wspominani w danym grobie (imię i nazwisko, data urodzenia i śmierci oraz przeżyte lata). Wbrew pozorom informacje o naszych bliskich są bardzo ważne. Ci, którzy pominęli kancelarię parafialną i rozpoczęli od firmy kamieniarskiej w wielu przypadkach nie ustrzegli się od błędów. Są na naszym cmentarzu pomniki, na których jest nawet po kilka błędów. Poprawienie tych błędów jest bardzo kosztowne, a pozostawienie ich stawia sponsorów pomnika w niekorzystnym świetle.