• Ogłoszenia: bieżące

• wcześniejsze

03 Niedziela Zwykła – 21.01.2018

1. Ze względu na chorobę, dzisiejsze spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej i chóru zostaje przełożone na przyszłą niedzielę na godz. 16.00.

2. Intencje mszalne. Prasa katolicka. Pięć przykazań kościelnych.

3. W modlitwie za zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu Stanisławę Zych, której I rocznicę śmierci obchodzimy w styczniu. Modlimy się także za wszystkich wiernych zmarłych parafian, którzy jeszcze w czyśćcu odbywają pokutę za swoje grzechy.

Pięć przykazań kościelnych

1. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.

2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.

3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.

4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału
w zabawach.

5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

02 Niedziela Zwykła – 14.01.2018

1. Spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej i chóru odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

2. Intencje mszalne. Prasa katolicka. Pięć przykazań kościelnych.

3. W modlitwie za zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu zmarłą w miniony piątek Bogusławę Kucharczyk z Miłoszówki, (pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00) oraz wszystkich wiernych zmarłych, którzy odchodzili z tego świata z nadzieją zmartwychwstania.

Niedziela Chrztu Chrystusa – 07.01.2018

1. Spotkania duszpasterskie. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają swoje spotkania formacyjne w niedziele. Rozpoczynają się Mszą św. godz. 11.00. Spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej i chóru odbędzie się 21 stycznia o godz. 16.00.

2. Trwa wizyta pasterska w rodzinach naszej parafii. Plan wizyty duszpasterskiej na ten tydzień:
    08.01. Poniedziałek, godz. 9.00 – Prawno – do nr 35
    09.01. Wtorek, godz. 9.00 – Prawno – do końca
    10.01. Środa, godz. 15.30 – Mazanów Osiedle 63h, 63i, 63j, 63ł, 63m, 63n
    11.01. Czwartek, godz. 8.30 – Miłoszówka
    12.01. Piątek, godz. 8.15 – Pocześle
    13.01. Sobota, godz. 9.00 – Dębniak

3. Intencje mszalne. Przypominamy sobie katechizm - pięć przykazań kościelnych.

4. W modlitwie za zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu Stanisławę Zych, której I rocznicę śmierci obchodzimy w styczniu. Modlimy się także za wszystkich wiernych zmarłych parafian, którzy jeszcze w czyśćcu odbywają pokutę za swoje grzechy.

Cmentarz. Zanim zamówimy pomnik w firmie kamieniarskiej należy obowiązkowo zgłosić się w kancelarii parafialnej celem założenia lub uaktualnienia kartoteki grobu, wykupu placu na cmentarzu oraz omówienia regulaminu cmentarza dotyczącego wykonywanych prac przy grobie. W przygotowanym dokumencie wykupu placowego z Księgi Zamarłych są wypisani zmarli pochowani i wspominani w danym grobie (imię i nazwisko, data urodzenia i śmierci oraz przeżyte lata). Wbrew pozorom informacje o naszych bliskich są bardzo ważne. Ci, którzy pominęli kancelarię parafialną i rozpoczęli od firmy kamieniarskiej w wielu przypadkach nie ustrzegli się od błędów. Są na naszym cmentarzu pomniki, na których jest nawet po kilka błędów. Poprawienie tych błędów jest bardzo kosztowne, a pozostawienie ich stawia sponsorów pomnika w niekorzystnym świetle.