Pójdźmy do ołtarza, aby służyć Panu

Liturgiczna Służba Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej

Modlitwa ministranta

Modlitwa przed Mszą Świętą

Oto za chwilę przystąpię "Do Ołtarza Bożego, * do Boga, który rozwesela młodość moją". * Do świętej przystępuję służby. * Chcę ją dobrze pełnić. * Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, * aby myśli moje były przy Tobie, * aby oczy moje były zwrócone na ołtarz, * a serce moje oddane tylko Tobie. * Amen.

Modlitwa po Mszy Świętej

Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, * spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach * przez dzień dzisiejszy i całe me życie szedł tylko drogą zbawienia. * Przez Chrystusa, Pana naszego. * Amen.

28 listopada 2021 r. w Uroczystość Chrystusa Króla, w parafii Świętego Ducha w Poniatowej trzech naszych ministrantów otrzymało posługę lektora. Są nimi: Jakub, Kacper i Adam. Nowym lektorom naszej parafii życzymy wielu łask Bożych oraz zachwytu słowem Bożym.