Uczynki miłosierdzia wobec duszy i ciała

Antosia Łaba potrzebuje pomocy!

W niedzielę, 12 stycznia 2013 roku nasza wspólnota parafialna wspomogła duchowo i materialnie małą parafiankę Antosię Łabę z Dębniaka. Ofiary pieniężne na jej leczenie były zbierane przez ministrantów po Mszach św. przed kościołem.

Antosia ma 7 lat i jej życie naznaczone jest wielkim cierpieniem. Nie może, tak jak inne dzieci, cieszyć się szczęśliwym dzieciństwem. Przeszła już 3 operacje, ostatnie na biodro i miednicę. Leży w łóżku i na razie nie może chodzić, a przed nią kolejna operacja - 28 stycznia br. na kolano. Antosia cierpi też z powodu pogarszającego się wzroku i słuchu. Nie widzi już na jedno oko, a na drugim oku ma bardzo dużą krótkowzroczność. Pojawił się też niedosłuch odbiorczy. Zostały przeprowadzone stosowne badania lekarskie, ale ciągle nie wiadomo co jest przyczyną pogarszającego się stanu zdrowia Antosi.

Pomimo cierpienia Antosia zachowała pogodę ducha i uśmiech na twarzy! Niech też i nasza pomoc duchowa i pieniężna ulży jej w cierpieniu i przywróci nadzieję na normalne dzieciństwo.

Moim drogim parafianom, za wszystkie złożone ofiary z serca dziękuję!

Proboszcz parafii.
Również rodzice Antosi dziękują wszystkim ofiarodawcom za finansową pomoc. Bóg zapłać!

26 marca 2013. Szkoła Podstawowa w Prawnie. Antosia Łaba.
26 marca 2013. Szkoła Podstawowa w Prawnie. Nasza uczennica - Antosia Łaba.
26 marca 2013. Szkoła Podstawowa w Prawnie. Od lewej: Antosia, Sylwia i Wiktoria.
26 marca 2013. Szkoła Podstawowa w Prawnie. Klasa Antosi (w środku grupy).
26 marca 2013. Szkoła Podstawowa w Prawnie. Antosia (w środku grupy) z koleżankami.
20 marca 2013. Dębniak, poświęcenie pokarmów wielkanocnych. Antosia (pierwsza z lewej).
7 kwietnia 2012. Dębniak, poświęcenie pokarmów wielkanocnych. Antosia (w czerwonej kurtce i niebieskiej czapce).
13 czerwca 2013. Szkoła Podstawowa w Prawnie. Klasa Antosi (pierwsza z prawej).