• Duszpasterze
  • Proboszczowie
  • Wikariusze i rezydenci

1. Ja was wybrałem. 2. Nie wyście Mnie wybrali...
3. Z orędzi Matki Bożej. 4. Sakrament męczeństwa..
5. Ataki na kapłanów.

Ja was wybrałem

Aktualni duszpasterze parafii Kijany:

Proboszcz: Ks. dr Piotr Melko – od 21.06.2018

Wikariusz:  Ks. Łukasz Walawski – od 01.09.2023

Podany na stronie spis kapłanów pracujących w naszej parafii jest zasługą ofiarnej pracy naszych duszpasterzy. W Kronice parafialnej czytamy: „Na końcu Kroniki umieściłem spis proboszczów i wikariuszy pracujących przy parafii Kijany prawie od samych początków jej istnienia. Jest to zasługa Ks. Wincentego Pawelca, obecnego Dziekana dekanatu Turobin, a wikariusza parafii Kijany w latach 1913-1916, który sporządził go na podstawie nie znanych dzisiaj źródeł i doprowadził do roku 1916. Spis ten uzupełniłem i wyprowadziłem na bieżąco na podstawie relacji pana Wacława Okonia - miejscowego zakrystiana, który te funkcje pełni od roku 1927. Moim pragnieniem jest, aby w przyszłości nowi Księża Proboszczowie, którzy będą pracować w parafii Kijany zechcieli dołożyć trochę trudu i sami, albo przez upoważnioną do tego osobę zapisywać na bieżąco ważniejsze wydarzenia, mające wpływ ma sytuację parafii lub kościoła, kreśląc w ten sposób na żywo obraz parafii Kijany. (…) Ks. Jan Pucicki - wikariusz parafii. Kijany, dnia 15 września 1960 r.

Obecny ks. proboszcz (ks. Lucjan Marcinkowski) zaktualizował spis kapłanów pracujących w naszej parafii, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

Nie wyście Mnie wybrali...

Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. (J 15,16)

Złożyłeś, Panie, w dłoniach kapłana moc tajemniczą Twych sakramentów, gdy w jego rękach i jego słowach jesteś obecny wśród swego ludu. Bo chcesz, by uczta Twojej miłości trwała do końca istnienia ziemi, a Ewangelia była głoszona wszystkim narodom i pokoleniom.

Zapalasz płomień wiary niezłomnej w sercach spragnionych zbawienia ludzi i dajesz siłę swoim wybranym, aby przed światem wyznali Ciebie.

Umocnij ducha wiernych żniwiarzy, których posyłasz, by plon zebrali, bo już dojrzały kłosy na polach Twego królestwa, co przetrwa wieki. (z modlitwy kapłana)

do góry

Z orędzi Matki Bożej

Drogie dzieci! Kiedy patrzę na was, którzy kochacie mojego Syna, moje Serce napełnia się błogością. Błogosławię was matczynym błogosławieństwem. Matczynym błogosławieństwem błogosławię także waszych pasterzy – was, którzy głosicie słowa mojego Syna, błogosławicie Jego rękami i kochacie Go tak bardzo, że jesteście gotowi z radością podjąć każdą ofiarę dla Niego. Wy podążacie za Nim, który był pierwszym pasterzem, pierwszym misjonarzem. (2019-12-02)

Dzieci moje, jako matka mówię wam: nie możecie iść drogą wiary i naśladować mojego Syna bez waszych pasterzy. Módlcie się, by mieli siłę i miłość do prowadzenia was. Niech wasze modlitwy zawsze będą przy nich. (2019-07-02)

Módlcie się za pasterzy, za tych, których ręce pobłogosławił mój Syn. (2019-03-18)

Jestem z wami. W szczególny sposób jestem przy waszych pasterzach. Swoją matczyną miłością oświecam ich i zachęcam ich, by rękami pobłogosławionymi przez mojego Syna błogosławili cały świat. (2018-12-02)

Ponownie wzywam was moje dzieci, do modlitwy za swoich pasterzy, módlcie się, by mogli być prowadzeni przez miłość mojego Syna. (2018-11-02)

Wspomagajcie modlitwą swoich pasterzy, aby mogli być duchowymi oczyma miłującymi wszystkich ludzi. (2018-09-02)

Ponownie wzywam was do modlitwy za swoich pasterzy, za tych, których mój Syn powołał. Pamiętajcie, że oni potrzebują modlitwy i miłości. (2018-08-02)

Drogie dzieci, ponownie proszę was jako Matka, która pragnie dobra dla swoich dzieci, miłujcie swoich pasterzy, módlcie się za nich! (2018-06-02)

Proszę was, jako swoje dzieci, módlcie się intensywnie za Kościół i jego sługi, waszych pasterzy, aby Kościół był takim, jakim go mój Syn pragnie, czysty jako źródlana woda i pełen miłości! (2018-03-02)

W szczególny sposób moje matczyne Serce miłuje pasterzy. Módlcie się za ich błogosławione ręce. (2016-09-02)

Drogie dzieci, ponownie proszę was po matczynemu; módlcie się za wybrańców mojego Syna, za ich błogosławione ręce, za swoich pasterzy, aby mogli głosić mojego Syna z jak największą miłością i w ten sposób sprawiać nawrócenia. (2016-08-02)

Módlcie się za swoich pasterzy, abyście w nich widzieli ogrom miłości mojego Syna. (2016-07-25)

Módlcie się za swoich pasterzy, aby mieli siłę i miłość by być mostami zbawienia. (2015-12-02)

Módlcie się za swoich pasterzy, za tych, którzy dla mojego Syna i dla was wyrzekli się wszystkiego. Miłujcie ich i módlcie się za nich. Ojciec Niebieski wysłuchuje waszych modlitw. (2015-11-02)

Módlcie się za swoich pasterzy. Oni należą do mojego Syna, On ich powołał. Módlcie się, aby zawsze mieli siłę i odwagę być odblaskiem światłości mojego Syna. (2015-06-02)

Módlcie się o świętość swoich pasterzy, aby w imię mojego Syna mogli czynić cuda, gdyż świętość czyni cuda. (2015-05-02)

Drogie dzieci, obdarzajcie swoich pasterzy radością miłości i wsparciem. (2013-07-02)

Mój Syn podarował wam pasterzy, chrońcie ich, módlcie się za nich! (2013-05-02)

Modlę się szczególnie i czuwam nad waszymi pasterzami, których mój Syn powołał, aby nieśli wam światło i nadzieję. (2013-03-02)

do góry

Sakrament męczeństwa

Cierpieli i ginęli za wolność Kościoła i Ojczyzny.

29 kwietnia, obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

Represje ze strony okupanta hitlerowskiego w czasie II wojny światowej dotknęły boleśnie duchowieństwo katolickie. Podczas II wojny światowej zginęło blisko 2 tys. polskich kapłanów diecezjalnych, prawie 600 zakonników i niemal 300 sióstr zakonnych. W samej tylko diecezji lubelskiej, w tym na Zamojszczyźnie, w latach 1939-1945 zostali zamęczeni bp Władysław Goral, 52 księży i 2 kleryków.

Działo się to wszystko z rozkazu Adolfa Hitlera, który 12 września 1939 r. na konferencji w Jełowej wydał polecenie eksterminacji duchowieństwa polskiego. Trzeba dodać, że duchowieństwo katolickie było ofiarą represji także ze strony Sowietów i Ukraińskiej Powstańczej Armii. Dotknęły one łącznie 6367 księży, braci i sióstr zakonnych, spośród nich zginęło 1932 duchownych diecezjalnych, w tym posiadających święcenia niższe, 580 zakonników i 289 sióstr zakonnych. Być może nie są to jeszcze ostateczne dane, problem ten wymaga dalszych wnikliwych badań.

Mówiąc o męczeństwie polskich kapłanów katolickich za wiarę, Ojczyznę i Kościół, trzeba przywołać słowa bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, Prymasa Polski, zanotowane w „Zapiskach więziennych”. „’Ósmy sakrament’ z życia Kościoła to męczeństwo. Chrystus sam go uświęcił, gdy nazwał błogosławionymi tych, których prześladować będą. […] Bóg zażądał od kapłanów wieku XX, by wydali ciała swoje jako ’hostię zastępczą’ […]”. – To są piękne słowa, które definiują życie, drogę kapłańską i męczeńską księży z całej naszej Ojczyzny, którzy ponieśli śmierć w czasie II wojny światowej. Bardzo wielu też księży przeszło przez różne obozy i więzienia, szczęśliwie przeżyło II wojnę światową i potem dawali piękne świadectwo swojej kapłańskiej drogi.

Najwięcej polskich księży, zakonników i kleryków więzionych było w niemieckim obozie koncentracyjnym KL Dachau – łącznie 1773. Spośród nich tylko połowa doczekała ratunku. Dlatego niemiecki obóz koncentracyjny w Dachau jest symbolem męczeństwa polskiego duchowieństwa w latach 1939-1945, a dzień jego oswobodzenia – 29 kwietnia, został ustanowiony Dniem Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Tak zdecydowała w roku 2002 Konferencja Episkopatu Polski. Ksiądz bp Ignacy Jeż, dziś świętej pamięci, jako przewodniczący Komitetu Polskich Księży Byłych Więźniów Obozów Koncentracyjnych, zwrócił się wówczas z prośbą do KEP, aby ogólnopolskie obchody Dnia miały miejsce w kaliskim sanktuarium. I tak jest od 2005 r.

W swoich wspomnieniach księża ocaleni z obozu koncentracyjnego Dachau podkreślali, że kapłani w czasie II wojny światowej składali daninę krwi i cierpienia za Kościół i Ojczyznę. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej upamiętnia złożoną przez nich ofiarę.

Kapłani, którzy przeżyli, byli przekonani, że ocalenie zawdzięczają św. Józefowi Kaliskiemu. Ich ratunek przyszedł w ostatniej chwili, po ludzku wszystko wydawało się stracone.

Niemiecki obóz koncentracyjny KL Dachau wyzwoliło zaledwie kilkudziesięciu żołnierzy amerykańskich, i to na kilka godzin przed zaplanowaną jego całkowitą likwidacją. Zgodnie z tajnymi rozkazami niemieckich władz obóz miał zostać zrównany z ziemią 29 kwietnia 1945 r. o godz. 21.00. Te plany nie były znane aliantom, a właśnie tego dnia podjęli akcję wyswobodzenia obozu, która zakończyła się sukcesem.

Kilka dni wcześniej, dokładnie 22 kwietnia, po odprawieniu nowenny do św. Józefa kapłani więzieni w obozie złożyli Akt oddania się w opiekę św. Józefowi. Przyrzekli m.in., że po szczęśliwym powrocie do wolnej Ojczyzny oddadzą hołd wdzięczności przed cudownym obrazem św. Józefa Kaliskiego. Obiecali wówczas także, że będą do niego pielgrzymować co roku.

Oni pozostają dla nas świadkami wielkiego zaufania i zawierzenia św. Józefowi. Oni również po wojnie rozsławili w Polsce, Europie, a także na świecie kult św. Józefa w jego kaliskim wizerunku. Dzielili się świadectwem jego wstawienniczej mocy, opowiadając swoim parafianom i ludziom, wśród których posługiwali, o ich cudownym ocaleniu. Powszechnie znane były też doroczne pielgrzymki dziękczynne dachauczyków do sanktuarium w Kaliszu.

Ocaleni dachauczycy w pierwszej zorganizowanej po wojnie pielgrzymce przybyli do Kalisza już w 1948 r. Coroczne odbywające się 29 kwietnia spotkania dziękczynne były nieprzerwanie kontynuowane. W 2013 r. umarł ostatni z nich – ks. Leon Stępniak.

W podziemiach Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu znajduje się kaplica Męczeństwa i Wdzięczności. Została ona ufundowana w 1970 r., w 25. rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau. Powstała ona z inicjatywy duchownych, którzy go przeżyli.

do góry

Ataki na kapłanów

Homilia. 21 kwietnia 2024. ks. Wiesław Podlodowski

Niedziela Dobrego Pasterza, bo tak w tradycji Kościoła nazywana jest IV niedziela wielkanocna, jeszcze raz kieruje oczy ludzi wierzących w stronę ich duchowych przewodników, kapłanów. Mają oni swoje "urodziny" w Wielki Czwartek. Są z ludu wzięci i dla ludu postawieni.

W czasie swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny w 1979 roku Jan Paweł II mówił: "Kościół najłatwiej jest pokonać przez kapłanów. (...) Trzeba stale czuwać, żeby to przypadkowo w jakiejś mierze, na jakiejś drodze nie nastąpiło. Nie rozwinęło się coś w niewłaściwym kierunku (...). Kościół w Polsce dzięki kapłanom jest niepokonany. Jest niepokonany dzięki jedności kapłanów z Episkopatem".

Doskonale wiedzą o tym nieprzyjaciele Chrystusa. Dlatego dalej w stronę kapłanów przeprowadzane są wściekłe ataki, oskarżenia, sianie ziarna nieufności. Nie byłyby one groźne, gdyby przybierały kształt znany choćby z czasów komunizmu. Wtedy wszystko było jasne. Męczeństwo bł. ks. Popiełuszki tylko wzmocniło Kościół, ale diabeł się uczy. Dlatego dziś działa inaczej: kreuje wizję świata, gdzie kapłan jest niepotrzebny - co najwyżej może być wypełniaczem tradycji, ceremoniarzem uroczystości rodzinnych, kumplem. Szatan szaleje w diabelskiej satysfakcji, gdy pojawi się ksiądz gotowy do podejmowania kompromisów ze światem, bez problemu naginający bądź spłycający Ewangelię. Takiego jest w stanie zaakceptować. Ba! Taki kapłan, idący drogą Judasza, natychmiast zostanie okrzyknięty nowoczesnym. Pokazuje się go w telewizji jako kontrpropozycję dla pozostałych, upartych, mało rozumiejących kapłanów trzymających się swego Jezusa.

Dzisiaj ludzie zaakceptują bez problemu księdza-społecznika, działacza, rzucającego się w wir działań na rzecz różnych akcji, komentatora życia publicznego, o ile źle nie mówi o bezbożnikach i wrogach Ojczyzny, ale bezwzględnie będą go piętnować, gdy zacznie publicznie mówić o potrzebie nawrócenia, świętości, przypominać, że chrześcijanin tylko w Jezusie Chrystusie może znaleźć ostateczny sens i dopełnienie swojego życia. Tak było od zawsze, ale dzisiaj ten atak w szczególny sposób ponownie nasila się, a my wierni się temu przyglądamy i jakże często akceptujemy te ataki na kapłanów. Nie dziwmy się zatem, że na pierwszym roku w Lubelskim Seminarium jest tylko 3 kandydatów na kapłanów (kwiecień 2024).

Dziś szatan intensywnie pracuje, aby ukazywać kapłana tylko w złym świetle. Dlaczego? Chodzi tu o podważanie wiarygodności, zerwanie więzi zaufania, jaka łączy pasterza z owczarnią. Szatan robi wszystko, aby trzymać człowieka w stanie grzechu, czyli buntu przeciwko swemu Stwórcy. On wie doskonale, że człowiek może pojednać się z Bogiem tylko przez kapłana. Dlatego chce za wszelką cenę podważyć autorytet kapłana, bo ksiądz, który nie ma autorytetu jest w pogardzie i do takiego nie chodzi się po pomoc ani do spowiedzi, i umiera się w ciężkim grzechu bez żadnego żalu i idzie się do piekła. Pamiętajmy, że bez lekarza duszy, jakim jest kapłan dokonuje się w życiu duchowym, a potem fizycznym straszne spustoszenie.

Zazwyczaj do walki z księdzem szatan wykorzystuje ludzi, którzy mają na sumieniu jakieś niewybaczone i nieodpokutowane ciężkie grzechy czy przestępstwa. Sumienie takich ludzi ich jest otępiałe, albo wręcz zagłuszone. Dlatego łatwo ich przekonać, aby stali się tzw. obrońcami wiary i Boga, i chwycili w swoje dłonie kamienie oszczerstw, pomówień, plotek i pogardy, i kamienowali tych, których Bóg wybrał, namaścił i posłał, aby w Jego imieniu wszystkim ludom i narodom głosili Dobrą Nowinę, uzdrawiali chorych, leczyli złamanych na duchu, karmili lud Boży Jego Słowem i Ciałem Jego Syna Jezusa Chrystusa.

Gamaliel ostrzegł Żydów, którzy zwalczając uczniów Jezusa chcieli w ten sposób przypodobać się Bogu. Powiedział: „Uważajcie, aby z czasem nie okazało się, że walczycie z samym Bogiem.”

Z Bogiem, do którego wszystko należy. Czy Bóg będzie nam błogosławił i otaczał opieką skoro odwracamy się od Niego i chcemy urządzać sobie świat bez Boga? Nie będzie, to jest cywilizacja śmierci.

Tylko z Bogiem, naszym Dobrym Pasterzem mamy świetlaną przyszłość teraz i w wieczności.

do góry

Proboszczowie parafii Kijany

32. Ks. dr Piotr Melko – od 21.06.2018

31. Ks. kan. Lucjan Marcinkowski – 1.09.1987 – 20.06.2018

30. Ks. dr Jan Gawroński – 7.10.1985 – 31.08.1987

29. Ks. kan. Mieczysław Bochenek – (zastępuje probszcza) 1979 – 1982; proboszcz od 22.06.1982 – 14.09.1985

28. Ks. kan. Stanisław Orzeł – 1961 – 1982

27. Ks. Tadeusz Mioduszewski – (administrator parafii) 14.10.1959 – 28.05.1961.

26. Ks. Jan Bogudziński – 1958 – 1959. Wyjechał do Kanady.

25. Ks. Bronisław Wasyl – 1957 – 1958

24. Ks. Kazimierz Sitkowski – 1939 –1957

23. Ks. Józef Kostkowski – 1936 – 26.12.1938

22. Ks. Stefan Zółtowski – 1930 – 1936

21. Ks. Maciej Wójtowicz – 1919 – 1930

20. Ks. Antoni Ostrowski – 1916 – 1919

19. Ks. Ignacy Leyola Jaworowski – 1899 – 1916

18. Ks. Remigiusz Krześniak – 1899

17. Ks. Stanisław Bogucki – 1869 – 1898

16. Ks. Andrzej Jan Nepomucen Jastrzębski – 1847 – 1869

15. Ks. Ludwik Wójcicki – 1847. Administrator parafii.

14. Ks. Maciej Potyjewski – 1815 – 1847

13. Ks. Szymon Wincenty Kłosieński – 1802 – 1815

12. Ks. Michał Zurawski – 1778 – 1801

11. Ks. Feliks Aloizy Wolski – 1777 – 1778

10. Ks. Józef Małgocki – 1761 – 1776

09. Ks. Michał Jan Maciej Bobrykowicz – 1726 – 1761

08. Ks. Kazimierz Andrzej Ossowski – 1711 – 1726

07. Ks. Prosper Mazini I.U.D. – 1693 – 1711. Dziekan Ołycki, prepozyt Dubnowski.

06. Ks. Jacek z Nadola Łącki – 1658 – 1693. Kanonik Chełmski i Lubelski.

05. Ks. Bartłomiej Bernatowicz – 1639 – 1658. Protonotariusz Apostolski, kanonik Kolegiaty Lubelskiej.

04. Ks. Albert Wojnowski – 1621 – 1638

03. Ks. Andrzej Krawczowic – 1613

02. Ks. Maciej z Opatowca – 1605

01. Ks. Jan Kliszewski – 1599 – 1605

do góry

Wikariusze parafii Kijany i rezydenci

136. Ks. Łukasz Walawski – 01.09.2023

135. Ks. Karol Bernatek – 22.06.2015 - 31.08.2023

134. Ks. Marcin Pidek – 21.06.2008 – 22.06.2015

133. Ks. Andrzej Arbaczewski – 06.2004 – 06.2008

132. Ks. Krzysztof Piskorski – 06.2002 – 06.2004

131. Ks. Mirosław Ładniak – 12.2000 – 06.2002

130. Ks. Józef Piróg – 06.2000 – 11.2000

129. Ks. Ryszard Dębowski – 09.1994 – 06.2000

128. Ks. Dariusz Maciejewski – 06.1992 – 06.1994

127. Ks. Jerzy Piech – 06.1991 – 10.1991

126. Ks. Leszek Żelazny – 06.1988 – 06.1991

125. Ks. Wiesław Pecyna – 12.1987 – 06.1988

124. Ks. Marek Krzewicki – 09.1987 – 09.1989

123. Ks. Józef Zdybel – 09.1982 – 02.1990

122. Ks. Lucjan Marcinkowski – 10.1981 – 09.1987

121. Ks. Andrzej Dudziński – 06.1981 – 10.1981

120. Ks. Jan Bolesta – 09.1977 – 09.1982

119. Ks. Andrzej Kucewicz – 09.1976 – 02.1979

118. Ks. Tomasz Raczkowski – 06-07.1976

117. Ks. Kazimierz Kiełbania – 1974 – 1976

116. Ks. Jan Kisiel – 1973 – 1974

115. Ks. Zygmunt Karp – 1972 – 1973

114. Ks. Józef Tucki – 1971 – 1972

113. Ks. Mieczysław Bochenek – 1971 – 09.1977

112. Ks. Czesław Szuran – 1968 – 1971

111. Ks. Jan Miciuła – 1964 – 1968

110. Ks. Bolesław Małek – 1962 – 1964

109. Ks. Jan Pucicki – 1959 – 1962

108. Ks. Marian Nowak – 1958 – 1959

107. Ks. Bronisław Wasyl – 1949 – 1958

106. Ks. Franciszek Robakowski – 1943 – 1945

105. Ks. Michał Włodarczyk – 1941 – 1942

104. Ks. Jan Widelski – 1938 – 1940

103. Ks. Mikołaj Kostrzewa – 1935 – 1937

102. Ks. J. Kowalski – 1934 – 1935

101. Ks. Stanisław Melan – 1933 – 1934

100. Ks. Wawrzyniec Haładyj – 1932

99. Ks. Franciszek Lipski – 1931 – 1932

98. Ks. Andrzej Kostrzewa – 1930 – 1931

97. Ks. Wincenty Pawelec – 1913 – 1916

96. Ks. Sebastian Redas – 1912 – 1913

95. Ks. Jan Zubrzycki – 1893 – 1899

94. Ks. Józef Żyszkiewicz – 1889 – 1893

93. Ks. Zdzisław Łuszczycki – 1881

92. Ks. Świętosław Gwizdalewicz

91. Ks. Marceli Bąbrowski – 1867

90. Ks. Bartłomiej Banach

89. Ks. Jakub Turowski – 1857

88. Ks. Kłopotowski

87. Ks. Ludwik Wójcicki – 1843

86. Ks. Piotr Frankiewicz – 1838

85. Ks. Andrzej Prociński – 1829

84. Ks. W. Tarnowski – 1827

83. Ks. P. Ziółkowski – 1821 – 1826

82. Ks. Marcin Substylewicz – 1820

81. O. Michał Ptaszyński – aug. – 1821

80. O. Wincenty Skupiewski – trynit. – 1817

79. Ks. Ignacy Skupiewski – 1817

78. O. Fidelis – kapucyn – 1816

77. Ks. Piotr Łazarowicz – 1814 – 1815

76. Ks. Bartłomiej Radziszewski – 1802 – 1814

75. Ks. Ignacy Czarnołuski – 1801 – 1802

74. Ks. Achilles Gołębiowski – 1799 – 1801

73. Ks. Wawrzyniec Karmelita – 1799

72. Ks. R. Konarzewski – 1799

71. Ks. Benedykt Oleszczyński – 1799

70. Ks. Wawrzyniec Będkowski – 1796

69. Ks. Józef Karol Staniszewski – 1796 – 1798

68. Ks. Szymon Wincenty Kłosieński – 1793

67. Ks. Jan Przyborowski – 1774 – 1793

66. Ks. Wojciech Chebdziński – 1763 – 1773

65. Ks. Tomasz Jasiński – 1761

64. Ks. Jacek Dobrowolski – 1760

63. Ks. Jakub Strzeszewski – 1757

62. Ks. Józef Małgocki – 1747 – 1761

61. Ks. Wawrzyniec Zaborowski – 1745

60. Ks. Tadeusz Tomasz Bobrykowicz – 1739

59. Ks. Stanisław Mankiewicz – 1739

58. Ks. Paweł Józef Popkowski – 1733

57. Ks. Józef Śmieglewski – 1733

56. Ks. Jakub Krasowski – 1728

55. Ks. Szymon Jędrzejewski – 1728

54. Ks. Jan Bąkowski – 1726

53. Ks. Jerzy Bobkowski – 1725

52. Ks. Albert Mazurkiewicz – 1718 – 1719

51. O. Szymon Gorczyński – franciszaknin – 1708 – 1711

50. Ks. Kazimierz Ciozowski – 1707

49. O. Walenty Charłeski – franciszaknin – 1705

48. Ks. Antoni Niegobyski – 1704 – 1705

47. Ks. Baltazar Lipiński – 1704

46. Ks. Wiktoryn Hermanowicz – 1704

45. O. Jan Ruszkiewicz – franciszaknin – 1703

44. Ks. Michał Szuciński – 1698

43. Ks. Damazy Michalski– 1698

42. O. Atanazy Strzałkowski – franciszaknin – 1698

41. O. Ludwik Regnatowski – franciszaknin – 1697

40. Ks. Piotr Szperawski – 1695 – 1703

39. O. Fabian Chwałecki – franciszaknin – 1695

38. O. Kazimierz Franciszek Wojciech Leszczyński – franciszaknin – 1694 – 1695

37. Ks. Teodor Czechowicz – 1694

36. Ks. Franciszek Kunowski – 1693

35. Ks. Jan Pryczyński – 1687

34. Ks. Kazimierz Falowski – 1678 – 1693

33. Ks. Maciej Wacław Maskalski – 1675 – 1679

32. Ks. Augustyn Morszczyński – 1675

31. Ks. Jakub Szarczewski – 1674

30. Ks. Franciszek Nobszyc – 1669

29. O. Urban Piotrowski – franciszaknin – 1662 – 1669

28. O. Paweł Czulik – franciszaknin – 1661

27. O. Wilhelm Gozdecki– trynit. – 1661

26. Ks. Mikołaj Małachowski – 1658 – 1674

25. O. Florian Rudzki – franciszaknin – 1658

24. O. Ludwik Grabowicz – franciszaknin – 1658

23. Ks. Andrzej Kijański – 1657

22. Ks. Albert Skorubski – 1657

21. Ks. Jan Janiszowski – 1655 – 1656

20. Ks. Stanisław Hudziński – 1654 – 1655

19. Ks. Chrystofor Bronicz – 1653 – 1654

18. Ks. Jan Oksiński – 1646 – 1652

17. Ks. Stanisław Karmanowski – 1641 – 1646

16. Ks. Wiktoryn Iwanowski – 1638 – 1639

15. Ks. Albert Poździerski – 1640 – 1653

14. Ks. Andrzej Chruścicki – 1639 – 1640

13. O. Bonawentura Targowski – dominikanin – 1637 – 1639

12. Ks. Stanisław Sroczkowski – 1635 – 1673

11. Ks. Paweł Białecki – 1634 – 1648

10. O. Albert Nigborski– franciszaknin – 1632

09. Ks. Piotr Dominikanin – 1630

08. Ks. Atanazy Donikanin – 1625

07. Ks. Szymon Słąbowicz – 1622 – 1624

06. Ks. Wawrzyniec Jaworzyński – 1611 – 1621

05. Ks. Adam Karabal – 1607 – 1611

04. Ks. Albert Znziewicz – 1605 – 1611

03. Ks. Stanisław Sokołowita – 1604 – 1605

02. Ks. Albert Sandomierzanin – 1602 – 1603

01. Ks. Albert Ranutius – 1601 – 1602

do góry

Kapłani rezydenci

2. Ks. Józef Zdybel - od sierpnia 2013 roku jest emerytem i mieszka w swoim domku w Zawieprzycach jak rezydent.

1. Ks. Edmund Boryca – 10.1991 – 13.06.1992. Dnia 10.10.1991 r. została utworzona parafia w Zezulinie, dlatego też do dnia 13.06.1992 r. obowiązki wikariusza pełnił proboszcz z Zezulina. Mieszkał na wikariacie w Kijanach.

do góry