• I Komunia św.

• Kolędnicy

Kronika w obrazach 2016

14 maja 2017 roku dzieci z naszej parafii obchodziły rocznicę I Komunii Świętej. W homili ks. proboszcz mówił o objawieniach Matki Bożej w Fatimie w dniu 13 maja 1917 roku.

W dniu 8 maja 2016 roku o godz. 11.00 odbyła się uroczystość I Komunii św. dzieci z klas III-cich. W tym roku w naszym kościele po raz pierwszy przystąpiło do Stołu Pańskiego siedmioro dzieci. Poniżej zamieszczony jest tekst homilii wygłoszonej przez ks. proboszcza.

Świadectwo wiary.

Homilia wygłoszona przez ks. proboszcza.

Kochane dzieci!

Czekaliście na tę chwilę i oto nastał dzień wspaniały, pełen światła i radości - uroczysty dzień Komunii. Jezus żywy w waszych sercach dziś objawi miłość swą. Miłosierny Pan chce zamieszkać w was i stać się waszą miłością, mocą, radością i pokojem. Pragnie przez życie was prowadzić do nieba, abyście na wieki byli tam, gdzie On jest. Ten dzień I Komunii św. i każde następne przyjęcie Jezusa w Eucharystii przeżywajcie jak najpiękniej, z drżeniem serca i miłością, aby waszym życiem stały się słowa tej pięknej pieśni, którą często śpiewamy w kościele: Jezus przez życie mnie wiedzie, daje mi silne swe dłonie, kroczy przede mną na przedzie i drogę wskazuje mi wciąż. Jezus jest mym Przyjacielem, Jezus jest Obrońcą mym. Jezus jest mym Zbawicielem, zawsze chcę przebywać z Nim. On mnie obdarzył pokojem, duszę nieczułą poruszył. Miłość i radość dał Swoją i w serce nadzieję mi wlał.

Kochani rodzice i chrzestni!

W miniony piątek przeżywaliśmy pierwszą Spowiedź świętą waszych dzieci. W czasie nabożeństwa pokutnego nawiązaliśmy do dwóch znaków Chrztu świętego: do świecy i białej szaty. Patrząc się w oczy swoich dzieci wypowiedzieliście ich imiona, a następnie słowa: Na chrzcie św. dla ciebie zapaliliśmy tę świecę i zobowiązaliśmy się podtrzymywać Boże światło w twoim życiu. Z Bożą pomocą i przy twojej współpracy dalej będziemy to czynić. A potem: Podczas twego chrztu nałożyliśmy na ciebie białą szatę i staraliśmy się zachować w tobie godność dziecka Bożego. Dziś, przyjmij od nas tę pamiątkę chrztu, aby nieustannie przypominała ci o życiu w świętości.

Drodzy rodzice i chrzestni!

Zobowiązania, których podjęliście się w czasie chrztu waszych dzieci nie zakończyły się. One dalej trwają. Ciąży na was wielki obowiązek podtrzymywania Bożego światła w sercach tych dzieci i prowadzenia ich do świętości. Kiedyś na sądzie Bóg zapyta was o to.

Dzieci nieustannie was obserwują i naśladują, a wy macie prowadzić je do Boga przez świadectwo swojego życia - zgodnego z wolą Bożą. Każdego dnia w chwili refleksji zastanówcie się, czy wasze dziecko może powiedzieć: dla mojego taty i mojej mamy Bóg jest najważniejszy! Jeżeli tak by powiedziało, to wiedzcie, że przed wami i waszymi rodzinami jest cudowna przyszłość teraz i po śmierci.

Drodzy nauczyciele i wychowawcy!

Wśród tylu pomysłów na kształcenie i wychowanie uczniów pamiętajcie, że królową a zarazem fundamentem wychowania jest świadectwo żywej wiary nauczyciela. Amen.

Kolędnicy w naszej parafii

Kolędnicy 1/9. Prawno, 06-01-2016.