ARTYKUŁY 2 | Więcej: 2 1

 

2014.07.12. Dramat Jasia! Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz podjęła decyzję o zwolnieniu Profesora Bogdana Chazana ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Św. Rodziny w Warszawie, ponieważ profesor odmówił współudziału w zabójstwie chorego nienarodzonego dziecka, które, wraz z jego matką, chciał otoczyć profesjonalną opieką i wsparciem.

Najważniejsza osoba tego dramatu – chore dziecko, ten mały pacjent, który miał na imię Jaś. W przekazie mediów został nazwany „potworem”, którego zdjęcia są tak straszne, że lepiej nie pokazywać ich widzom. To „potwór”, którego należało unicestwić, czego prof. Chazan nie zrobił, bo jest pozbawiony wszelkich uczuć. Tak mówią media w służbie zła.

Odpowiedzialnością za tragedię tej nieszczęśliwej rodziny obarcza się dzisiaj prof. Chazana, a przecież, jak już wiemy, Jaś pojawił się na świecie w wyniku zapłodnienia metodą pozaustrojową, popularnie nazywaną in vitro. Odpowiedzialność za jego życie i jego zdrowie ponoszą przede wszystkim rodzice, klinika, która dopuściła się tego procederu, w końcu państwo. Gdyby rodzice, którzy decydują się na ten długotrwały, bolesny, wycieńczający i kosztowny proces, wiedzieli, że po pierwsze, istnieje mała szansa na poród, po drugie, in vitro jest procederem niebezpiecznym dla dziecka i matki, możliwe, że nie zdecydowaliby się na to.

Raport rządowy na temat projektu dofinansowywania zapłodnienia in vitro z naszych podatków, który miał być dumą Donalda Tuska i ministra Arłukowicza, wskazuje, że na te zabiegi wydano 72,4 mln złotych, zaklasyfikowano 8,6 tys. par, uzyskano 2,5 tys. ciąż, z czego na świat przyszło tylko 214 dzieci! Jest to wynik szokujący i dramatycznie niski. Ponadto raport nie uwzględnia informacji, ile dzieci przyszło na świat chorych.

 

 

2014.07.03. Kara za ratowanie życia! 70 tys. złotych kary będzie musiał zapłacić warszawski Szpital im. Świętej Rodziny kierowany przez prof. Bogdana Chazana za odmówienie zabicia poczętego dziecka.

 

 

2014.01.15. Oświata w służbie zła? Członkowie Rady Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”: „Niedopuszczalne jest wykorzystywanie systemu oświaty w Polsce do szerzenia szkodliwych treści, zacierających różnice między kobietą i mężczyzną, wprowadzanych nawet na poziomie przedszkola.” Przytaczając wyniki badań przeprowadzonych m.in. na Uniwersytecie Harvarda, akcentują, że brak pewności tożsamości płciowej u dzieci poniżej 11. roku życia zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia nieprawidłowości w ich rozwoju seksualnym, psychicznym i fizycznym i może doprowadzić do nieusuwalnych obciążeń psychiki traumatycznymi zaburzeniami.

 

 

2013.12.21. TV Trwam na MUX-1. TV Trwam 15 lutego 2014 r. rozpocznie nadawanie na MUX-1. Batalia o wejście TV Trwam na MUX-1 trwa blisko 3 lata. W kraju i zagranicą odbyło się 180 marszów poparcia dla katolickiej stacji, a pod protestem do KRRiT podpisało się 2 mln 526 tys. 241 osób.

 

 

2013.11.29. Wojna kulturowa. Obecnie w Europie, a w ślad za tym i w Polsce, trwa coś, co można nazwać wojną kulturową, która ma na celu wyeliminowanie wszelkich znaków chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej.

 

 

2013.11.25. Głodowe płace. Około miliona ludzi w Polsce pracuje dzisiaj za 5 złotych za godzinę, a bardzo wielu innych – za stawki niewiele wyższe.

 

 

2013.11.25. Zapaść demograficzna. Jeżeli obecny trend polityki demograficznej będzie kontynuowany to przy końcu wieku będzie nas jedynie 16 milionów.

 

 

2013.11.23. Eutanazja. Już co 30. zgon w Holandii następuje wskutek eutanazji.

 

 

2013.11.23. Media w służbie niszczenia Narodu! Pan prof. Piotr Jaroszyński: „Dziś potrzebujemy ogromnego szturmu do Nieba. To, co się dzieje w Polsce, co aprobuje nawet władza, to antykultura, która promuje antychrześcijaństwo i antydziedzictwo. Jednocześnie ona dołuje człowieka, odpycha od wielkich celów, sprowadza niejako do zwierzęcia, które da się zepchnąć do funkcji biologicznych. Duch nie ma siły przebicia, żeby się wyrwać, żeby poszybować. Temu niszczeniu Narodu służą media, które są albo we władaniu starej nomenklatury, albo należą do obcego kapitału. Im nie zależy na tym, by Polacy byli silni, by mieli własne zdanie i go bronili. Do tego Polaków nie wspiera ich własne państwo. Wielu naszych obywateli nie czuje się bezpiecznie, brakuje pracy, rodziny mają niezabezpieczony byt. Jak można spokojnie się rozwijać?”

 

 

2013.11.04. Idzie nowy totalitaryzm w Polsce. Dzisiejsi „inżynierowie społeczeństw” prawdę zamienili na kłamstwo, a kłamstwo sprzedają jako normę moralną. Ludzie wierzący będą traktowani jako groźni dla społeczeństwa z powodu przestrzegania Bożych przykazań.

 

 

2013.10.31. Tajemnica Spowiedzi. Ordynariusz drohiczyński ks. bp Antoni Dydycz: „Sakrament spowiedzi obwarowany jest tajemnicą. I trzeba przyznać, że rzadko, bardzo rzadko zdarza się, aby jakiś spowiednik zapomniał o niej. Natomiast wielu wierność tajemnicy przypłaciło życiem. Na prawie pół miliona kapłanów spowiadających na kuli ziemskiej nie słyszałem mimo siedemdziesięciu pięciu lat mojego życia, aby gdzieś miała miejsce zdrada tajemnicy spowiedzi.”

 

 

2013.09.13. Plotkowanie. Papież Franciszek: „Plotkowanie zawsze jest występkiem i nie ma „niewinnych plotek”. Kiedy używamy języka, by źle mówić o bracie czy siostrze, to służy on zabijaniu obrazu Boga w nich. Ci, którzy żyją, osądzając bliźniego, mówiąc źle o bliźnim, są hipokrytami, bo nie mają siły, odwagi, by spojrzeć na własne błędy. Za każdym razem, gdy osądzamy kogoś w swoim sercu, a tym bardziej, gdy mówimy o tym z innymi, jesteśmy chrześcijanami zabójcami.”

 

 

2013.09.02. 74 rocznica wybuchu II wojny światowej. Zadaniem wojska polskiego w roku 1939 nie było zwycięstwo nad Niemcami. Dysproporcje sił były za duże. Naszym zadaniem było utrzymanie frontu po to, by alianci mogli zadać Niemcom ciosy na zachodzie, co wynikało z umów wojskowych z Francją i Wielką Brytanią. Miały one na froncie zachodnim ogromną przewagę nad Niemcami zaangażowanymi w Polsce: przewaga w czołgach 80:1, absolutne panowanie w powietrzu! Mimo to nie uderzyły. Ta polityka zemściła się w postaci hańby Vichy, a Wielka Brytania cudem uniknęła inwazji niemieckiej.

W czasach komunistycznych rocznice wybuchu II wojny światowej służyły utrwalaniu kłamstw sowieckich z roku 1939 o „upadku państwa”, „ucieczce rządu” i rzekomej gotowości Sowietów do przyjścia nam z pomocą!

To nieprawda, że Polska nie była do wojny przygotowana. Była przygotowana, nawet ponad swoje możliwości! Wydatki na zbrojenia sięgały 50 proc. budżetu! To wszystko na nic wobec postawy Wielkiej Brytanii i Francji, które nie wywiązały się z umów sojuszniczych, prowadząc „dziwną wojnę”. I to była ich, a nie nasza „klęska wrześniowa”. Marszałek Alphonse Juin ujął to dobitnie: „Cóż za hańba!” (do góry) .

 

 

2013.09.02. Usuwanie najwybitniejszych dzieł literatury polskiej. Powoli cofamy się do czasów okupacji. Ostatnio Ministerstwo Edukacji Narodowej wdraża w życie nowe (czyli gorsze!) podstawy programowe dla gimnazjów i liceów, a które dotyczą także języka polskiego. Gimnazjaliści nie muszą już czytać „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, a licealiści „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Za to zamiast jednego z najwybitniejszych dzieł polskiej literatury gimnazjaliści mają czytać kryminały (Artur Conan Doyle lub Agata Christie) oraz książki z gatunku fantasy (Tolkien, Andrzej Sapkowski, Ursula Le Guin). (do góry)

 

 

2013.08.30. Sprawa bez precedensu. Sąd w Massachusetts oskarża pastora Scotta Lively’ego o „zbrodnie przeciwko ludzkości”. Pastor publicznie krytykował homoseksualizm. (do góry)

 

 

2013.08.26. Prześladowania chrześcijan. Prześladowaniami i dyskryminacją jest zagrożonych w sumie ponad 300 mln chrześcijan na świecie – alarmuje ks. kard. Jean-Louis Tauran, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. (do góry)

 

 

2013.07.20. Coraz trudniej znaleźć pracę. Z miesiąca na miesiąc przybywa bezrobotnych, a ubywa zakładów. Urzędnicy skutecznie „dbają” o to, byśmy nie byli zbyt kreatywni i przedsiębiorczy. Trudno oprzeć się wrażeniu, że rządzący z premedytacją mrożą polską gospodarkę. Tylko w pierwszym kwartale pracę straciło ponad 115 tys. osób, to o ponad 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Głównie zamykano prywatne firmy. Gospodarka cały czas zwalnia. Z danych GUS wynika, że w tym roku redukcję etatów zadeklarowało 361 zakładów. (do góry)

 

 

2013.07.20. Nauczyciele bez pracy. Prawie 7 tysięcy nauczycieli od września będzie bez pracy – wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Według deklaracji przekazanych przez dyrektorów szkół (z marca br.) w roku szkolnym 2013/2014 przewiduje się zwolnienie blisko 6900 nauczycieli w całej Polsce. Natomiast z informacji zebranych od ZNP, samorządów, związkowców i kuratoriów wynika, że liczba zwolnionych może być bliska 8 tys. – szacuje się, że bez pracy zostanie 7,7 tys. nauczycieli, a prawie 15 tys. będzie miało zmniejszony etat. (do góry)

 

 

2013.05.15. Rocznik Statystyczny Kościoła informuje, że liczba katolików na świecie systematycznie wzrasta. W 2011 roku ich liczba wynosiła 1 miliard 214 milionów, co stanowi 1,5 proc. wzrostu w porównaniu z liczbą katolików w 2010 roku (było ich 1 miliard 196 milionów). Największy wzrost katolików odnotowują kościoły Afryki (wzrost o 4,3 proc.) i Azji (wzrost o 2 proc.). Na kontynentach europejskim i amerykańskim wzrost liczby katolików jest podobny do wzrostu ogólnej liczby mieszkańców (0,3 proc.). Również wzrosła liczba powołań do kapłaństwa (2,1 proc): Afryka (aż o 39,5 proc.), Azja (o 32 proc.). Niestety Europa odnotowuje spadek zarówno liczby mężczyzn wstępujących do seminariów, jak i kobiet do klasztorów. (do góry)

 

 

2013.05.02. Polacy stanowią naród emigrantów. Średnio co trzeci nasz rodak żyje poza granicami RP. Można szacować, że w sumie od kilkunastu do 21 milionów Polaków mieszka na obczyźnie. Najwięcej jest nas w Stanach Zjednoczonych – według oficjalnego spisu powszechnego z 2000 r. ponad 9,2 mln obywateli przyznaje się do narodowości polskiej. Druga największa diaspora polska żyje w Niemczech – ok. 2 mln Polaków, trzecią stanowi „chłopska emigracja” w Brazylii – ok. 1,8 mln, dalej plasuje się Francja z blisko 1 mln Polaków i Kanada, gdzie żyje ok. 900 tys. naszych rodaków. Odmienną grupę stanowią Polacy „pozostawieni przez Polskę” na Białorusi – od 400 tys. do 900 tys., na Litwie – ok. 300 tys., oraz na Ukrainie – od 140 nawet do 900 tysięcy. Są również liczne diaspory, m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii. (do góry)

 

 

2013.04.27. 27 kwietnia - Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. 27 kwietnia 1956 roku komuniści narzucili Polsce – w warunkach terroru – ustawę „zezwalającą” na zabijanie nienarodzonych dzieci. Sejm PRL uchwalił ustawę o dopuszczalności tzw. aborcji. Ta zbrodnicza ustawa „obowiązywała” do 7 stycznia 1993 roku. Skutki tej ustawy okazały się tragiczne dla naszego narodu: okrutną śmierć poniosło ponad 20 milionów nienarodzonych dzieci oraz obciążenie wielkim grzechem sumień Polek i Polaków. (do góry)

 

 

2013.04.20. Edukacja na rozdrożu. Ciągłe reformy edukacji i nieprawdopodobny zamęt pojęciowy nie pozwalają na to, aby prawidłowo i systematycznie kształcić i wychować ucznia. Jeżeli natomiast „w tym szaleństwie jest metoda”, to znaczy, że mamy do czynienia z jakąś formą antyedukacji, a więc próbą traktowania edukacji jako drogi donikąd albo też próbą odpodmiotowienia edukacji, czyli potraktowania człowieka-ucznia jako przedmiotu eksperymentów edukacyjnych lub jako środka do realizowania jakiejś ideologii. (do góry)

 

 

2013.04.20. Media w służbie zła. Prawo do godności jest naruszane w codziennych programach praktycznie wszystkich telewizji, a w programach telewizji publicznej jest to szczególnie rażące. Jesteśmy ustawicznie obrażani, nasze świętości są bluźnierczo wyśmiewane, Kościół, którego jesteśmy członkami, i nasi kapłani są obiektem ustawicznego ataku, nasza polska tożsamość jest podważana, chwalebna historia Narodu przemilczana i zastępowana fałszywymi i wrogimi Polsce oskarżeniami, a tradycje i dobre obyczaje są brutalnie tłumione, przy jednoczesnej promocji barbarzyństwa i demoralizacji.

W programach telewizyjnych dominują ludzie prymitywni, sztucznie wypromowane autorytety, często wykształceni głupcy, którzy po wielekroć się skompromitowali, a nie ma miejsca dla ludzi mądrych, z prawdziwymi osiągnięciami, dorobkiem i charyzmą. Mimo wielu dramatycznych problemów związanych z bezrobociem, zadłużeniem państwa, wymuszoną emigracją młodych, wykształconych ludzi, sytuacją demograficzną, stanem służby zdrowia, zamiast prawdziwej debaty o Polsce mamy pozorowane rozmowy o sprawach całkowicie nieważnych.

To jest sytuacja upokarzająca, poniżająca naszą godność, dlatego minimum, którego się domagamy, jest uwolnienie się od tego upokorzenia przez realizację łatwego dostępu do Telewizji Trwam, w której wiele rzeczywistych problemów Polski dyskutuje się w pogłębiony sposób.

Szczególnie ta sytuacja, w której co najmniej 2,5 miliona sygnatariuszy jest w tak oburzający sposób lekceważonych przez arbitralne decyzje i zachowanie zaledwie kilku aroganckich członków KRRiT, jest naruszaniem prawa do godności. (Fragment z: List otwarty do prezydenta Komorowskiego. Prof. dr hab. Rafał Broda, Kpt. ż.w. inż. Zbigniew Sulatycki.) (do góry)

 

 

2013.04.16. Wiadomości TVP1. Jeszcze długo miliony Polaków pozostaną wierne przyzwyczajeniu, że o 19.30 włącza się telewizor, by szybko dowiedzieć się, co ważnego dzieje się w kraju i na świecie. Należy pamiętać, że Telewizja Polska wciąż jest naszą wspólną własnością i nadal kształtuje opinię publiczną, wpływając nie tylko na decyzje wyborcze, ale i na coś jeszcze ważniejszego – zespół podstawowych przekonań obywateli o społeczeństwie, ekonomii, kulturze, prawie, religii, rodzinie.

Barbara Bubula: Zastanawiamy się często, dlaczego w wyborach uczestniczy w Polsce tak mało obywateli, dlaczego brak u nas narodowego instynktu samozachowawczego, niska jest wiedza ekonomiczna, słabe więzi społeczne, skąd poczucie marazmu. Jestem pewna, że jedną z ważnych przyczyn jest to, że jesteśmy społeczeństwem bardzo „źle poinformowanym”. Zaproponowałam zatem, by Rada Programowa TVP odbyła dyskusję nad jakością najważniejszych wieczornych programów informacyjnych. Sama zajęłam się analizą kolejnych wydań „Wiadomości” o godz. 19.30 i sporządziłam raport o treściach prezentowanych w tym programie przez cały styczeń br. Raport ten mógł być wreszcie zaprezentowany na posiedzeniu Rady 26 marca, więc po jego przedstawieniu władzom TVP pragnę podzielić się swoimi obserwacjami z czytelnikami. (...).

Podsumowanie raportu: W modelu „wychowawczym”, jaki można sporządzić na podstawie materiałów z „Wiadomości” (TVP 1), rysują się następujące dominanty:

Ideą jednoczącą wspólnotę Polaków ma być jedynie sport i współczucie dla chorych dzieci. Nie są tym spoiwem historia, zagrożenie demograficzne, piękno przyrody, osiągnięcia naukowców, artystów, zaradność drobnych przedsiębiorców, przykłady opieki nad seniorami, gospodarność gmin, rodzina.

Koniecznością dziejową jest wykup polskiej ziemi przez obcokrajowców, wzrost bezrobocia, zapaść służby zdrowia oraz aktywność agentów obcych wywiadów oraz przyjęcie euro. Polakom należy uświadomić dobrodziejstwo przyjęcia waluty euro, ich obecne poglądy na ten temat wynikają z niewiedzy i bojaźni.

Związki zawodowe są szkodliwe. Jedynym poglądem ekonomicznym jest prostacki liberalizm, receptą na kłopoty jest wyprzedaż majątku państwa, każdy musi sobie radzić sam.

Poza fundacją Jerzego Owsiaka praktycznie nie ma przykładów skutecznego działania wspólnego.

Związki homoseksualne to nowoczesna i zasługująca na poparcie forma rodziny, podobnie akceptowaną i popieraną postawą jest zmiana płci.

W życiu społecznym i gospodarczym nie istnieją takie problemy jak opieka nad seniorami, wychowanie dzieci, eksmisje, zadłużenie gospodarstw domowych, bankructwa, bezrobocie, problemy ludzi młodych, brak mieszkań socjalnych, sytuacja polskiej armii, własność banków, energetyki i mediów.

Polska nie ma polityki zagranicznej, nie istnieje problematyka geopolityczna.

Debaty sejmowe to kłótnie, opozycja nie ma projektów pozytywnych rozwiązań, rozliczanie rządu za nieudolność to awanturnictwo. (do góry)

 

 

2013.03. Sekty. W Polsce, według niektórych obliczeń, działa ok. 300 sekt, do których należy od 100 do 300 tys. ludzi, a ich wpływom ulegać może nawet ok. 1 mln osób. Z pewnością do nich trafia część spośród kilkunastu tys. osób, które rocznie uznaje się w Polsce za zaginione. (do góry)

 

 

2013.03.25. Nowe święto dla Polski. Kongregacja do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdziła dla Polski święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W kalendarzu polskich diecezji obchodzić je będziemy zawsze w czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W tym roku przypadnie ono 23 maja. Święto to ma skłaniać do intensywniejszej modlitwy o uświęcenie duchowieństwa, a jednocześnie pobudzać kapłanów do prowadzenia życia wiernego i całkowicie oddanego Bogu i Kościołowi. Ma też pobudzać wszystkich do modlitwy o powołania do kapłaństwa. (do góry)

 

 

2013.03. Prześladowanie chrześcijan. Około 100 milionów chrześcijan na świecie doświadcza prześladowań z powodu swojej wiary. 105 tysięcy chrześcijan zginęło w roku 2012 na świecie za wiarę. To oznacza śmierć jednej osoby co 5 minut. Np. w Nigerii, z powodu fundamentalistycznej przemocy ze strony ugrupowania Boko Haram strach jest iść tam nawet do kościoła. Pojawić się na tam Mszy św. oznacza ryzykować życiem.

Do ataków na wyznawców Chrystusa dochodzi także w Korei Północnej, Afganistanie, Arabii Saudyjskiej oraz w Iranie, a także w Europie i Stanach Zjednoczonych. Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie – alarmuje Stowarzyszenie Papieskie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. (do góry)

 

 

2013.03. Bezrobocie. W lutym obserwowano tendencję wskazującą na utrzymywanie się spowolnienia w gospodarce – tak dane ekonomiczne z poprzedniego miesiąca ocenił Główny Urząd Statystyczny. Dowodem na to jest przede wszystkim wzrost bezrobocia do 14,4 proc. (w styczniu było 14,2 proc.) – liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy sięgnęła blisko 1 mln 340 tys. osób. Prawie co trzecia osoba poniżej 25. roku życia w Polsce nie ma pracy. (do góry)

 

 

2013.03. UE finansuje aborcje. Publiczne pieniądze z funduszy Unii Europejskiej są przekazywane organizacjom zajmującym się przeprowadzaniem aborcji, o czym świadczy raport z marca 2012 r. opracowany przez European Dignity Watch. UE finansuje co najmniej dwie organizacje, które działają na skalę międzynarodową w przeprowadzaniu aborcji. (do góry)

 

 

2013.03. Atmosfera nienawiści. W Polsce dąży się do odebrania Kościołowi wszelkiego wpływu na życie doczesne. Jednocześnie rozwija się zorganizowany i nieustający atak na duchowieństwo, jak robili to Niemcy i komuniści, na instytucje kościelne, zniesławianie Kościoła w odzyskiwaniu przezeń dóbr i nieruchomości zrabowanych nieprawnie przez komunistów, a wreszcie i na Fundusz Kościelny, którego nie znieśli nawet stalinowcy, choć służył on wtedy tylko prawosławiu, protestantom i narodowcom. Do tego dochodzi arogancja prezydenta, premiera, KRRiT, Ruchu Palikota i SLD wobec Papieża i Episkopatu Polski w sprawach medium katolickiego. Tworzy to atmosferę, która wpływa stronniczo nie tylko na urzędy, ale niekiedy i na sądy oraz prokuratury. Niektórzy nienawistni dziennikarze zaatakowali nawet kibiców pewnych klubów piłkarskich za to, że szukając między sobą zgody, spotkali się na Jasnej Górze. Wymowny jest też brak reakcji najwyższych władz państwowych na profanację Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, Obrazu będącego wielką świętością całej Polski. W ogóle różni ateiści publiczni i bluźniercy uważają się jednak za życzliwych dla Kościoła, bo chcą być chowani w liturgii kościelnej. (do góry)

 

 

2013.02. Tematy zastępcze. Można przecierać oczy ze zdumienia, gdy próbuje się nam wmówić, że w naszym kraju nie ma większych problemów niż związki partnerskie i wolności dla homoseksualistów. Coraz bardziej powszechne ubóstwo, rosnące bezrobocie, głodne dzieci, które stały się największymi ofiarami kryzysu, powracająca z wielką siłą gruźlica – to tylko niektóre powody do wstydu dla rządzących.

Nie słychać głosów ekspertów apelujących o ratunek dla upadającego szkolnictwa, występujących przeciwko grabieży polskiej ziemi czy prywatyzacji służby zdrowia. Ludzie, nie widząc zainteresowania ich żywotnymi sprawami, popadają w apatię i tracą nadzieję. (do góry)